Twoje centrum informacji o Zoo Tycoon 1 2!
Jak w temacie.
Zielony kolor oczu ma tylko 2 % ludzi (czujê siê wyró¿niona ), lecz najrzadszym kolorem têczówki jest czerwony.
(Kolejno, od najrzadszego: czerwony, czarny, fioletowy, bursztynowy, zielony)
¬ród³o: http://mandyf.wordpress.com/2011/10/13/ … -pictures/
Oko odbiera obraz "do góry nogami" - dopiero w mózgu jest on odwracany.
Wzrok cz³owieka jest bardziej czu³y ni¿ my¶limy. Przy optymalnych warunkach pogodowych, cz³owiek o dobrym wzrostu jest w stanie dostrzec ¶wiat³o ¶wiecy z odleg³o¶ci 22 kilometrów !
¦rednia d³ugo¶æ naszych snów wynosi zaledwie 23 sekundy. Wiêkszo¶æ z nich b³yskawicznie zapominamy.
A wydaj± siê takie d³ugie.
Sny epickie – takim okre¶leniem zwyk³o siê nazywaæ bardzo realne marzenia senne, które jeste¶my w stanie zapamiêtaæ na ca³e lata. Co wiêcej, bywa ¿e ten rodzaj snu ma z³o¿on± „fabu³ê”. Niekiedy jeste¶my nawet w stanie ¶niæ we w³asnym ¶nie...
Syndrom ¦pi±cej Królewny - To bardzo rzadkie schorzenie (odnotowano je jedynie u 500 osób na ca³ym ¶wiecie), które charakteryzuje siê tym, ¿e osoba id±ca spaæ mo¿e pozostaæ w objêciach Morfeusza przez kilka nawet tygodni. To przedziwne zjawisko jest w dalszym ci±gu zagadk± dla lekarzy. Du¿o wskazuje na to, ¿e takie schorzenie jest zwi±zane ze z³ym funkcjonowaniem pewnej czê¶ci mózgu.
Offline
Mo¿e i du¿o osób o tym wie, ale to zawsze jakie¶ ciekawostki, które odnajdê w pamiêci:
1. Wê¿e posiadaj± zredukowany zmys³ s³uchu co oznacza, ¿e s± g³uche, odbieraj± d¼wiêki wyczuwaj±c drgania gdy¿ ich brzuchy s± w sta³ym kontakcie z ziemi±. Maj± za¶ doskonale rozwiniêty narz±d jacobsona, dziêki któremu doskonal± swoj± sztukê ³owieck±; wysuwaj±c i wsuwaj±c jêzyk dostarczaj± informacji zapachowych do dwóch uj¶æ narz±du jacobsona.
2. MIMIKRA - niezwyk³e przystosowanie obronne stosowane w naturze przez zwierzêta (szczególnie owady). Doskonale przedstawiaj± j± dwa gatunki wê¿y; lancetog³ów mleczny oraz bardzo podobny do niego w±¿ koralowy. W±¿ mleczny upodabnia siê do wê¿a koralowego, by przypominaæ swojego jadowitego, przez to znacznie gro¼niejszego kuzyna. W³a¶nie na tym polega mimikra; upodabnianie siê gro¼nych zwierz±t do tych bezbronnych i odwrotnie.
Offline